ČLÁNKY

Zhruba v době, kdy začalo být patrné, že vypouklé bříško není jen důsledek lenosti a přejídání se sladkostmi, co kluci dostali od Mikuláše, začala jsem slýchávat věty: "Ty jo, ty seš teda odvážná." "Vy máte odvahu jít do třetího." Abych pravdu řekla, mít tři děti, v tom jsem nikdy nic statečného nespatřovala. Alespoň ne u sebe. Když se řekne...

Šest neděl

29.07.2023

Nesbírám však výškové metry v horách, nýbrž v našem obýváku. Pode mou je jen propast temných očí, které odmítají spát. Sbírám síly na další noc a den a tak zase dokola. Po téhle dlouhé cestě lovím myšlenky, chvílemi se přeskakují a já si musím občas sednout, abych jim řekla, jakým směrem se mají vydat.

Přemýšlím, čím bych měla začít. Podobně jako u jiných těžších témat je tu otázka, jestli se zrovna tohle hodí do veřejného prostoru. A jako obvykle si musím odpovědět nejprve sama. Proč s tím tedy jdu ven? Jeden z důvodů je ten, abych to ze sebe konečně dostala a nezhlcovala své okolí, zejména kamarádky, mým porodem (😊). Ale ten důležitější se...

Třetí...

18.06.2023

14. června. Náš třetí chlapeček, vybral si to datum, aby nám udělal radost k našemu 15.letému výročí Akorát okolnosti mu to nedovolily.

Z první části povídání o Sicílii už víte, že když chcete cestovat s dětmi, je důležité mít dobře promyšlený systém úplatků, obzvlášť, když přiletíte na ostrov, který vás přímo vyzývá k objevování archeologických památek a nad přírodními krásami zdejších parků nejde jen tak mávnout rukou 😊.

Sicilián

29.05.2023

Možná se rozmýšlíte, kam s dětmi na dovolenou nebo třeba teprve sbíráte odvahu vydat se dál než pár kilometrů od domova. Jediná moje rada je, vyrazte. Jen mimo domov se potkáte tváří v tvář opravdovému dobrodružství.

Po několika měsících mám pocit, že se konečně zastavuju. Vykrádám čokoládový vajíčka klukům z jejich vyhodované krabice, sedím, píšu, uklízím, hnízdím a tloustnu. Vyzvedávám kluky ze školky po obědě, abych měla záminku jít si lehnout. To jsem celá já, hledat si důvody pro odpočinek, jako kdyby 8 měsíc těhotenství nebyl dostatečný důvod sám o sobě.

Dlouho (hodně dlouho :-)) jsme se rozmýšleli, jaký typ obytného auta pořídíme. Na seznamu jsme měli 7 metrovou dodávku připravenou k přestavbě, alkovnu s koupelnou, záchodem a plně vybavenou kuchyní. Vždycky, když jsme měli nakročeno k tomu, že uděláme poslední krok ke koupi, přišlo nám to nedokonalé. Spojený záchod se sprchovým koutem, moc malé...

Možná tomu název neodpovídá, ale článek je o respektující výchově. A taky o tom, proč nám to nefunguje na sto procent nebo jak bychom si představovali.

Před několika dny jsem četla jeden příspěvek na Instagramu. O respektování emocí dětí. I když často s podobnými názory souhlasím a rozumím jim, od té doby se mi do hlavy dost nápadně vkrádá taková kacířská myšlenka a pravděpodobně ji nedostanu pryč, dokud to nějakým způsobem nepřevedu do slov.