O projektu

Adéla a Adéla. Jsme mámy a kamarádky. Kromě toho, že nás spojují jména, dokonce i jména našich manželů, profese a narození dětí téměř ve stejný den, propojuje nás především jedna myšlenka, díky které jsme se rozhodly vytvořit tento projekt. Totiž, že:

Spokojení rodiče mají spokojené děti.

Dnes se hodně mluví o respektující výchově, o právech dětí. To vše je v pořádku. Důležité je při tom všem ale také respektovat sami sebe. Rodič je u nás na prvním místě. Nedáváme rady, jak vychovávat děti. Věříme, že svoji cestu si najdete sami. Můžeme vám ovšem nabídnout prostor, ve kterém vám poskytneme podporu ve vaší rodičovské a partnerské roli. Buďte takovým rodičem, jakým si přejete být. Jelikož spokojení rodiče mají spokojené děti.

Jsem rodičem. Vy jste rodičem. Nejsme ovšem stejní, rodiče se nevyrábí podle šablony, ale stáváme se jimi se svými pohledy na svět, hodnotami a zkušenostmi. Naštěstí neexistuje jeden jediný správný přístup, jakým rodičem být. To by byla i nuda. Proto nemusíte dokazovat svoji pravdu, obhajovat svůj rodičovský přístup, či vysvětlovat proč chcete jít zrovna touto cestou. Je to vaše cesta, vaše společná cesta s dítětem. Ta cesta nemusí být ani dokonalá, to po nás naše děti ani nechtějí. Žádná kniha, teorie, či odborník z vás neudělá spokojeného a "lepšího" rodiče. To můžete jen vy sami. Mohu vám být ovšem na té cestě průvodcem.


Dobrý průvodce vám pomůže vidět situaci z nadhledu, podporuje vás, naslouchá a pomocí otázek pak sami zjistíte, co chcete a můžete změnit.

Spokojenost je pro mě jedna z nejdůležitějších životních hodnot. Mrzí mě, když okolo sebe vidím, jak si rodiče staví překážky ve své vlastní rodinné pohodě. Důvodů může být mnoho. Prvním krokem je uvědomění, že chci něco změnit. Tím dalším nechat si pomoci. A pak už "jen" společně hledat, jaká cesta je pro rodiče tou, kterou by si přáli. 

Role mámy změnila můj pohled na spoustu věcí. Jsem pokornější a otevřenější. Vím, jak náročné to někdy může být, i když máme na první pohled všeho dostatek. Ráda vám budu oporou, průvodcem, posluchačem. Nejsem rádce a věřím v otřepanou větu, že odborníkem na svůj život jste jen vy sami.

Co vám můžeme nabídnout?

Být rodičem je jedna z nejkrásnějších, ale zároveň nejnáročnějších rolí v životě. Koučování vám může pomoci v hledání individuálních řešení a v seberozvoji v mnoha oblastech. Mezi ně může patřit například:

  • zefektivnění komunikace v rodině
  • sladění pracovního a rodinného života
  • nastartování a udržení žádoucí změny
  • nastavení si vlastních hranic a času na sebeNabízíme pomoc a podporu při řešení těchto témat: 

  • zátěžové situace v rodině
  • otázky výchovy dítěte
  • hledání a upevňování rodičovských kompetencí
  • řešení rodinných a vztahových problémů

Máte pocit, že je toho na vás někdy prostě moc?

Nic se vám nedaří a v okolí není nikdo, kdo by vás vyslechl a pochopil?

Přijde vám, že si ve skutečnosti nemáte na co stěžovat a přesto vás přepadají negativní pocity?

Nabízíme vám možnost promluvit si o vaší aktuální situaci, získat odstup a s nadhledem naplánovat další kroky.


Umíte si udělat čas samy pro sebe?

A pokud ano, jak takový čas trávíte?

Poznáte, jaké činnosti vám dodávají energii, těší vás a jaké naopak vaše tělo i mysl vyčerpávají?

Vyskočte z každodenního stereotypu, potkejte se s ostatními maminkami a poznejte samy sebe.

S možností hlídání dětí.


Pomáháme posilovat kompetence rodičů a upevňovat jejich sebevědomí.

Provázíme rodiče na cestě za sebepoznáním.

Jsme průvodkyněmi, ne poradkyněmi.

Měníme rodinné prostředí na spokojenější.