Někdo mi zapomněl aktualizovat děti

07.06.2021

Jistě jste zaznamenali Den dětí, je o dost populárnější než Den matek, na který si přejeme především mámy navzájem. Třeba já jsem letos od dětí na Můj den dostala počůranou pampelišku. Děti ode mě nic počůraného nedostaly. Možná jsem je jen trochu vyčůraně odvezla na chalupu, kde nebylo ani památky po sladkostech, baloncích a strašidelných klaunech. Nicméně v dospělosti si zážitky do 3 let vybaví jen opravdu málokdo, když nepočítám terapii, kterou s největší pravděpodobností ale budu potřebovat stejně víc já než oni. Jestli totiž moje děti brzo nepřestanou kňourat, budu ji muset zvážit daleko dřív, než jsem čekala. V životě mámy je jen málo horších věcí než "prokňourané" dopoledne. Kňourání jsem již jednou věnovala poměrně velký prostor (Děti nezlobí). A protože je to ta nejprotivnější věc na světě, dovolte mi ještě jednou pár slov.

Kluci za poslední týdny vyrostli ze všeho oblečení, jejich slovní zásoba se výrazně rozrostla, čímž se znásobily i moje bolesti hlavy, zlepšili se v útěku na 100 metrů a většinu aktivit chtějí dělat už jen "ty tám" (rozuměj "já sám"). Pokroky jsou tu tedy zřejmé, ale nějak se asi zapomněli aktualizovat na pokročilejší verzi, protože stále a vytrvale kňourají. Jestli je něco protivnější, pak povídejte, ale počítejte, budu se s vámi hádat.

Jen se ptám: PROČ? Nemáme to už tak dost náročné? Odpověď neznám ani přibližně netuším. Co vím, že aktuálně mi pomáhá jejich dvouhodinový (ano, dvouhodinový!) odpolední spánek a šálek (rozuměj dva obří hrnky) kafe. Taky mi pomáhá trochu sobecká myšlenka, že kňourají i další děti a tak v tom nejsem sama. Že jo?!

Poslední týdny se táhly v podivném a protivném očekávání teplot vyšších než 12 stupňů. A teď je to konečně tady, ten pravý čas, kdy se vám najednou chce plánovat dovolenou a stresující oblečení typu punčocháče, rukavice, čepice a šály můžeme uložit někam hluboko (no dobře, ne zase tolik hluboko) do skříně. Sice se nám doma začíná pomalu podlaha měnit na pískoviště, ale vzhledem k faktu, že tam teď trávíme jen nezbytné množství času, jsem ochotná to přejít.

Vedlejší efekt skoro letních teplot je hlídání toho, aby se vaše děti nepřismahly na sluníčku a vyhýbání se rizikovým hračkám jako je třeba bublifuk. Pokud máte k rodičům dětí trochu soucitu, prosím nikdy nekupujte jako dárek bublifuk. Alespoň ne těm do 3 let, jak už víte, tyto děti chtějí dělat všechno "ty tám" a zároveň ještě nevědí, že když se předkloní k bublině, co zůstala na zemi, vyklopí se s tím i celý jeho obsah. Mnohem zajímavější je třeba vodní dělo nebo prstové barvy :-).

Milé mámy, milí rodičové, začal nám náš nejvzácnější čas v roce, pozdě zapadající sluníčko v kombinaci s výhledem na dovolenou. Ať je vaše léto ne prokňourané, nýbrž prosluněné. Jistě se vám v jeho průběhu ozvu, s vychlazeným drinkem jde to psaní jedna báseň 😊.


A pokud budete maminky chtít během léta "utéct" někam od rodiny, plánujeme pro vás další termín workshopu Spokojená máma. Sledujte novinky na Blogu nebo Instagramu, kde se brzy připomeneme s termínem :-). 

Plánujete dovolenou? Vloni jsme cestovali spolu s dětmi po nádherné Sardinii. V tomto článku najdete pár tipů na to, kam vyrazit a kolik by vás to mohlo stát.