Dobrá máma slaví 4 roky

30.03.2024

Blog slaví! Za ty 4 roky jsem napsala a sdílela s vámi 81 článků. Troufám si tvrdit, že všechny s radostí a láskou, kterou mi psaní přináší. Děkuju, za to, že vám moje slova stojí za váš čas. Kam až moje paměť sahá, jsem toužila psát, přála jsem si, aby to, co napíšu, někdo četl, ale vlastně nevím, jestli jsem opravdu věřila. Plníte mi můj sen. Děkuju. 
 
A dnes takové malé ohlédnuti. Připravila jsem výběr pěti článků. Tak jen do toho.


Pokud chcete Boha rozesmát, řekněte mu o svých plánech. Pro mě to není Bůh, nýbrž něco jako vesmírná energie, ale princip je stejný. O tom, jak je těžké v sobě zpracovat, když vám v životě něco nevyjde podle vašich představ.

Kojení. Myslela jsem si, že s třetím dítětem už tohle téma budu moci uklidit do šuplíku. Možná, že na něj zase brzy přijde řada. O tom, jak jsme se s klukama loučili s mlíčkem…

O klasické vyšinutosti, nás, matek. O tom, jak si celé dny stěžujeme, že nemáme čas a těšíme se, až budeme moc tohle a támhle a pak je nám líto, když se na nás ta naše mimina už nelepí, protože zjistila, že existuje i jiná zábava.

O moudrosti a důvěře a taky o pokoře, kterou rodičovství přináší. Jak se nemá říkat Nikdy a o tom, jak se po letech ta pravda ještě prohloubila.

A nakonec. Kdybyste měli náhodou chuť se jen tak ztratit, potoulat a nechat se pohladit.

O lásce, tradici, o důvěře...